Esileht   |   Kirjastusest   |   Mõttelugu   |   Kontakt   |   Raamatud   |   Tingimused   |   Privaatsus  
Rein Taagepera

Kahepaikne

328 lk., 140x205, 2024

Rein Taagepera on oma järjekordse mälestusteraamatuga jõudnud aega, mil Saksamaal, Marokos, Kanadas, Soomes ja lõpuks USA-s elanud, võõra võimu poolt tõrjutud pagulasest saab 1991 „väliseestlane“. Kodutee oli just nagu avali ja pagulased katsusid naasta. Õnnestus see aga ainult poole eluga. Ees ootasid sotsiaalteaduskond Tartus, sekka ootamatu presidendikampaania ja nõukajärgse olme omapärad. Selle kõrvale jäi retk Udmurtiasse ja naasmine Marrakeši, Eesti Californiaga kõrvuti aastatuhande lõpul, kahepaiksuse vaev ja võimalused. Raamatu fotomaterjal on autori erakogust. 

Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Viivi Luik

Pühaduse purunemine

320 lk., 140x200, 2024
“Pühaduse purunemine” on Viivi Luige (1946) esseede ja artiklite kogu, mis sisaldab tekste erinevatest kümnenditest, omandades mõningaid uusi mõõtmeid ja tähendusi, mis raamatu koostamise käigus ka autorit ennast on mõnevõrra üllatanud. Siin on nad kõik koos ühiste kaante vahel.
Kõige uuem, seni ilmumata tekst “Kirjaoskus, sõda ja elevandiluust torn” on kirjutatud 2024. aasta kevadel.
Kõik lood kõnelevad tänapäevast. Järjekordsest hulluse ajajärgust, mille kaasosalised ja tunnistajad on need, kes tänases maailmas elavad.

Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital ning Tartu linn.
Raamatud
ILMUMISE JÄRJEKORRAS
Selle aasta raamatud
SARJAD
Ajajõe tagant
Aken ilma
Avatud Eesti Raamat
Eesti kirjanikke
Eesti mõttelugu
Hieronymus
Ilmatargad
Kogutud luuletused
Palju aastaid
KATEGOORIAD
Ajalugu
Artiklid/esseed
Elulood
Filosoofia
Fotoalbumid
Huumor
Jutustused
Kirjavahetused
Lasteraamatud
Luulekogud
Lüüriline mõtisklus
Monograafia
Mälestused
Novellid
Näidendid
Romaanid
Sõnaraamatud
ÜLDNIMEKIRI
Pealkiri
Autor
ISBN
Tagasi
Marksismi filosoofiline viletsus

Lisa ostukorvi
18,40 €


Ilmumisaasta 2024-12-13
ISBN 978-9985-77-895-3
Tõlkinud Ants Paikre
Toimetanud Kairi Kargu
Sarja kujundanud Jüri Kaarma
Ümbrise kujundanud Eve Kask
Lehekülgi 272
Mõõdud 140x215
Köide õmmeldud brošüür ümbrisega


Kategooria Filosoofia
Raamatusari Avatud Eesti Raamat


Raamatust lähemalt
Keevalise meelelaadiga Boriss Võšeslavtsev (1877–1954) kuulus nende filosoofide hulka, kelle Lenin 1920ndate algul Venemaalt välja saatis.
Nõnda asetub ta samasse, AER-i sarjas tutvustamist leidnud filosoofide plejaadi – Nikolai Losski, Semjon Frank, Nikolai Berdjajev, Lev Šestov. Võšeslavtsevi arvates on kogu poliitilise elu ajalugu võimu ja õiguse traagilise kokkupõrke lugu. Sellest võitlusest võib ühtviisi tekkida nii õigusriik kui ka diktatuur. Marxi ja Engelsi õpetuse aluseks olnud filosoofia detailne analüüs “Marksismi filosoofiline viletsus” ilmus 1952 varjunime B. Petrov all Saksamaal. Vaatamata teoses esinevatele vaieldavustele on see tõeline hümn vabadusele.
Teadis ju Võšeslavtsev oma kogemusest, et isiksuse mahasurumiseks konstrueerib riik sellise võimuvormi, mis lubab seda teha maksimaalse efektiivsusega.
Eessõna “Kõige euroopalikum vene filosoof”on raamatule kirjutanud tõlkija Ants Paikre. Autorit ja tema kaasaega avava järelsõna “Vabadus ja marksism on kaks ühitamatut asja” on kirjutanud Andrei Kuzitškin.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Postimees.