Esileht   |   Kirjastusest   |   Mõttelugu   |   Kontakt   |   Raamatud   |   Tingimused   |   Privaatsus  
Rein Taagepera

Kahepaikne

328 lk., 140x205, 2024

Rein Taagepera on oma järjekordse mälestusteraamatuga jõudnud aega, mil Saksamaal, Marokos, Kanadas, Soomes ja lõpuks USA-s elanud, võõra võimu poolt tõrjutud pagulasest saab 1991 „väliseestlane“. Kodutee oli just nagu avali ja pagulased katsusid naasta. Õnnestus see aga ainult poole eluga. Ees ootasid sotsiaalteaduskond Tartus, sekka ootamatu presidendikampaania ja nõukajärgse olme omapärad. Selle kõrvale jäi retk Udmurtiasse ja naasmine Marrakeši, Eesti Californiaga kõrvuti aastatuhande lõpul, kahepaiksuse vaev ja võimalused. Raamatu fotomaterjal on autori erakogust. 

Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Viivi Luik

Pühaduse purunemine

320 lk., 140x200, 2024
“Pühaduse purunemine” on Viivi Luige (1946) esseede ja artiklite kogu, mis sisaldab tekste erinevatest kümnenditest, omandades mõningaid uusi mõõtmeid ja tähendusi, mis raamatu koostamise käigus ka autorit ennast on mõnevõrra üllatanud. Siin on nad kõik koos ühiste kaante vahel.
Kõige uuem, seni ilmumata tekst “Kirjaoskus, sõda ja elevandiluust torn” on kirjutatud 2024. aasta kevadel.
Kõik lood kõnelevad tänapäevast. Järjekordsest hulluse ajajärgust, mille kaasosalised ja tunnistajad on need, kes tänases maailmas elavad.

Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital ning Tartu linn.
Raamatud
ILMUMISE JÄRJEKORRAS
Selle aasta raamatud
SARJAD
Ajajõe tagant
Aken ilma
Avatud Eesti Raamat
Eesti kirjanikke
Eesti mõttelugu
Hieronymus
Ilmatargad
Kogutud luuletused
Palju aastaid
KATEGOORIAD
Ajalugu
Artiklid/esseed
Elulood
Filosoofia
Fotoalbumid
Huumor
Jutustused
Kirjavahetused
Lasteraamatud
Luulekogud
Lüüriline mõtisklus
Monograafia
Mälestused
Novellid
Näidendid
Romaanid
Sõnaraamatud
ÜLDNIMEKIRI
Pealkiri
Autor
ISBN
Tagasi
Eesti vööd

Lisa ostukorvi
24,49 €


Ilmumisaasta 2017-11-22
ISBN 978–9985–77–655–1
kunstnik Valeri Parhomenko
toimetaja Luule Krikmann
fotograaf Aldo Luud
Lehekülgi 264
Mõõdud 205x260
Köide kõva köide


Kategooria Ajalugu


Raamatust lähemalt
Vööd on eesti rahvaliku käsitöö üks arvukam, omapärasem ja ilu poolest silmapaistvaim käsitööliik. Vöö oli eriline ese – see aitas esile tuua meeste ja naiste rõivaste ilu ning oli tähtis rituaal- ja kinkeese.
Igasse vöösse on kootud sõnum, mis annab edasi selle valmistaja näpuosavust, fantaasiat ja värvide kombineerimise oskust, aga samas ka kultuuris peituvaid tõekspidamisi. Vööd on kujunenud omamoodi rahvusliku väljenduslaadi sümboliks.
Mahuka värvilise albumi eesmärk on tutvustada vööde liigirikkust ja kasutamistraditsioone ning näidata vööliikide arengut. Vöödel ja paeltel on oluline osa, et saada terviklikku pilti eesti käsitöö tehnikatest, rahvakunsti arengusuundadest ja motiivistiku rikkustest, värvide kombineerimise oskusest ja ilust. See on esimene põhjalik käsitlus sellest eesti rahvakunsti ühest tähendusrikkamast ja põnevamast valdkonnast.
Ornamentikat peensusteni edasi andvad fotod võimaldavad raamatut kasutada ka käsitööharrastajail. Teos sisaldab inglise- ja saksakeelseid kokkuvõtteid ning vööde levikukaarte.
Albumi koostamisel olid aluseks Eesti Rahva Muuseumi kogud, mis sisaldavad ligi viis ja pool tuhat eri tehnikais valmistatud vööd. Esemekogudest saadud infot täiendab muuseumi käsikirjalistes arhiivides sisalduv materjal, kombestikualase ainese kogumisel oli autorile abiks ka Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluulekogud.