Esileht   |   Kirjastusest   |   Mõttelugu   |   Kontakt   |   Raamatud   |   Tingimused   |   Privaatsus  
Rein Taagepera

Kahepaikne

328 lk., 140x205, 2024

Rein Taagepera on oma järjekordse mälestusteraamatuga jõudnud aega, mil Saksamaal, Marokos, Kanadas, Soomes ja lõpuks USA-s elanud, võõra võimu poolt tõrjutud pagulasest saab 1991 „väliseestlane“. Kodutee oli just nagu avali ja pagulased katsusid naasta. Õnnestus see aga ainult poole eluga. Ees ootasid sotsiaalteaduskond Tartus, sekka ootamatu presidendikampaania ja nõukajärgse olme omapärad. Selle kõrvale jäi retk Udmurtiasse ja naasmine Marrakeši, Eesti Californiaga kõrvuti aastatuhande lõpul, kahepaiksuse vaev ja võimalused. Raamatu fotomaterjal on autori erakogust. 

Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Viivi Luik

Pühaduse purunemine

320 lk., 140x200, 2024
“Pühaduse purunemine” on Viivi Luige (1946) esseede ja artiklite kogu, mis sisaldab tekste erinevatest kümnenditest, omandades mõningaid uusi mõõtmeid ja tähendusi, mis raamatu koostamise käigus ka autorit ennast on mõnevõrra üllatanud. Siin on nad kõik koos ühiste kaante vahel.
Kõige uuem, seni ilmumata tekst “Kirjaoskus, sõda ja elevandiluust torn” on kirjutatud 2024. aasta kevadel.
Kõik lood kõnelevad tänapäevast. Järjekordsest hulluse ajajärgust, mille kaasosalised ja tunnistajad on need, kes tänases maailmas elavad.

Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital ning Tartu linn.
Raamatud
ILMUMISE JÄRJEKORRAS
Selle aasta raamatud
SARJAD
Ajajõe tagant
Aken ilma
Avatud Eesti Raamat
Eesti kirjanikke
Eesti mõttelugu
Hieronymus
Ilmatargad
Kogutud luuletused
Palju aastaid
KATEGOORIAD
Ajalugu
Artiklid/esseed
Elulood
Filosoofia
Fotoalbumid
Huumor
Jutustused
Kirjavahetused
Lasteraamatud
Luulekogud
Lüüriline mõtisklus
Monograafia
Mälestused
Novellid
Näidendid
Romaanid
Sõnaraamatud
ÜLDNIMEKIRI
Pealkiri
Autor
ISBN
Tagasi
Rahvusvahelisest õigusest

Lisa ostukorvi
19,83 €


Ilmumisaasta 2024-04-08
ISBN 978-9985-77-902-6
Toimetanud Siiri Ombler
Sarja kujundus Kaljo Põllu
Lehekülgi 568
Mõõdud 140x200
Köide kõva köide ümbrisega


Kategooria Artiklid/esseed
Raamatusari Eesti mõttelugu
EM number 175


Raamatust lähemalt
Lauri Mälksoo (s. 1975) on Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor ja Eesti Teaduste Akadeemia liige. Ta on ka 1873. aastal asutatud Institut de Droit Internationali liige ja alates 2021. aastast Euroopa Nõukogu Veneetsia komisjoni Eesti-poolne liige.
President Lennart Meri paljudest kõlama jäänud metafooridest käis kaks rahvusvahelise õiguse kohta. Vastates omal ajal küsimusele India ja Pakistani hangitud tuumarelva kohta, pani Meri viimased – küll kaude, aga ikkagi – moraalselt paika, öeldes, et väikeriigi aatomipomm on rahvusvaheline õigus.
Kas rahvusvaheline õigus on või tegelikult alati ikkagi ei ole väikeriigi tuumarelv?
Käesolevasse raamatusse on koondatud Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professori Lauri Mälksoo eestikeelsed teadus- ja publitsistlikud artiklid alates 1999. aastast. Läbivaks küsimuseks on siin rahvusvaheline õigus ja selle ajalugu Eestiga seonduvalt: Eesti Vabariigi rahvusvahelis-õiguslik staatus suurriikide mõjuväljas, hinnang Nõukogude okupatsiooni ajal toime pandud riiklikele repressioonidele, Eestiga seotud rahvusvahelise õiguse suurkujud nagu Friedrich Martens, inimõigused jm. Mitmed tekstid puudutavad ka rahvusvahelist õigust ja inimõigusi Venemaal ning ajalooliselt võttes Nõukogude Liidus.

Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ning Eesti Mõtteloo Sihtkapital.