Esileht   |   Kirjastusest   |   Mõttelugu   |   Kontakt   |   Raamatud   |   Tingimused   |   Privaatsus  
Rein Taagepera

Kahepaikne

328 lk., 140x205, 2024

Rein Taagepera on oma järjekordse mälestusteraamatuga jõudnud aega, mil Saksamaal, Marokos, Kanadas, Soomes ja lõpuks USA-s elanud, võõra võimu poolt tõrjutud pagulasest saab 1991 „väliseestlane“. Kodutee oli just nagu avali ja pagulased katsusid naasta. Õnnestus see aga ainult poole eluga. Ees ootasid sotsiaalteaduskond Tartus, sekka ootamatu presidendikampaania ja nõukajärgse olme omapärad. Selle kõrvale jäi retk Udmurtiasse ja naasmine Marrakeši, Eesti Californiaga kõrvuti aastatuhande lõpul, kahepaiksuse vaev ja võimalused. Raamatu fotomaterjal on autori erakogust. 

Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Viivi Luik

Pühaduse purunemine

320 lk., 140x200, 2024
“Pühaduse purunemine” on Viivi Luige (1946) esseede ja artiklite kogu, mis sisaldab tekste erinevatest kümnenditest, omandades mõningaid uusi mõõtmeid ja tähendusi, mis raamatu koostamise käigus ka autorit ennast on mõnevõrra üllatanud. Siin on nad kõik koos ühiste kaante vahel.
Kõige uuem, seni ilmumata tekst “Kirjaoskus, sõda ja elevandiluust torn” on kirjutatud 2024. aasta kevadel.
Kõik lood kõnelevad tänapäevast. Järjekordsest hulluse ajajärgust, mille kaasosalised ja tunnistajad on need, kes tänases maailmas elavad.

Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital ning Tartu linn.
Raamatud
ILMUMISE JÄRJEKORRAS
Selle aasta raamatud
SARJAD
Ajajõe tagant
Aken ilma
Avatud Eesti Raamat
Eesti kirjanikke
Eesti mõttelugu
Hieronymus
Ilmatargad
Kogutud luuletused
Palju aastaid
KATEGOORIAD
Ajalugu
Artiklid/esseed
Elulood
Filosoofia
Fotoalbumid
Huumor
Jutustused
Kirjavahetused
Lasteraamatud
Luulekogud
Lüüriline mõtisklus
Monograafia
Mälestused
Novellid
Näidendid
Romaanid
Sõnaraamatud
ÜLDNIMEKIRI
Pealkiri
Autor
ISBN
Tagasi
Otsas
Minu onu Bernhard Schmidt


Ilmumisaasta 2003-01-08
ISBN 9985-77-061-7
Toimetaja Uno Veismann
Lehekülgi 256
Mõõdud 140 x 205
Köide kõva köide ümbrispaberiga
Hind 0€


Kategooria Mälestused


Raamatust lähemalt
Bernhard Schmidti (18791935) võib pidada maailmas kõige tuntumaks Eestist pärit leiduriks tema nime leiame mitte ainult kõigist optikasüsteeme käsitlevatest raamatutest, vaid ka suurtest entsüklopeediatest mistahes keeles. Kuna ta kandis saksapärast perekonnanime ja töötas põhilise osa oma elust Saksamaal Hamburgi-lähedases Bergedorfi observatooriumis, peeti teda teadusmaailmas pikka aega sakslaseks. Ent Bernhard Schmidt pärines Eesti põhjarannikul asuvalt Naissaarelt, kõneles kodus eesti keelt ja säilitas surmani Eesti kodakondsuse. Õnnelikul kombel tekkisid iseseisvunud Eestiga kontaktid praegu Mallorca saarel elaval kunstnikul Erik Schmidtil, kes on leiduri vennapoeg ja mäletab hästi kodusaart ning kohtumisi oma kuulsa onuga. Veel enamgi: aastate jooksul on ta kogunud/talletanud materjale ja mälestusi leiduri elukäigu ning tegevuse kohta, sealhulgas külastanud Bergedorfi observatooriumi ja vestelnud onu Bernhardile lähedal seisnud inimestega. Minu on Bernhard Schmidt ongi selle aastatepikkuse uurimistöö vili. Raamatus annab autor põhjaliku ülevaate Bernhard Schmidti huvitavast elukäigust ning tööst optiku ja leiutajana.
Loe