Esileht   |   Kirjastusest   |   Mõttelugu   |   Kontakt   |   Raamatud   |   Tingimused   |   Privaatsus  
Rein Taagepera

Kahepaikne

328 lk., 140x205, 2024

Rein Taagepera on oma järjekordse mälestusteraamatuga jõudnud aega, mil Saksamaal, Marokos, Kanadas, Soomes ja lõpuks USA-s elanud, võõra võimu poolt tõrjutud pagulasest saab 1991 „väliseestlane“. Kodutee oli just nagu avali ja pagulased katsusid naasta. Õnnestus see aga ainult poole eluga. Ees ootasid sotsiaalteaduskond Tartus, sekka ootamatu presidendikampaania ja nõukajärgse olme omapärad. Selle kõrvale jäi retk Udmurtiasse ja naasmine Marrakeši, Eesti Californiaga kõrvuti aastatuhande lõpul, kahepaiksuse vaev ja võimalused. Raamatu fotomaterjal on autori erakogust. 

Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Viivi Luik

Pühaduse purunemine

320 lk., 140x200, 2024
“Pühaduse purunemine” on Viivi Luige (1946) esseede ja artiklite kogu, mis sisaldab tekste erinevatest kümnenditest, omandades mõningaid uusi mõõtmeid ja tähendusi, mis raamatu koostamise käigus ka autorit ennast on mõnevõrra üllatanud. Siin on nad kõik koos ühiste kaante vahel.
Kõige uuem, seni ilmumata tekst “Kirjaoskus, sõda ja elevandiluust torn” on kirjutatud 2024. aasta kevadel.
Kõik lood kõnelevad tänapäevast. Järjekordsest hulluse ajajärgust, mille kaasosalised ja tunnistajad on need, kes tänases maailmas elavad.

Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital ning Tartu linn.
Raamatud
ILMUMISE JÄRJEKORRAS
Selle aasta raamatud
SARJAD
Ajajõe tagant
Aken ilma
Avatud Eesti Raamat
Eesti kirjanikke
Eesti mõttelugu
Hieronymus
Ilmatargad
Kogutud luuletused
Palju aastaid
KATEGOORIAD
Ajalugu
Artiklid/esseed
Elulood
Filosoofia
Fotoalbumid
Huumor
Jutustused
Kirjavahetused
Lasteraamatud
Luulekogud
Lüüriline mõtisklus
Monograafia
Mälestused
Novellid
Näidendid
Romaanid
Sõnaraamatud
ÜLDNIMEKIRI
Pealkiri
Autor
ISBN
Tagasi
Tegelikkuse sotsiaalne ülesehitus
Teadmussotsioloogiline uurimus

Lisa ostukorvi
15,86 €


Ilmumisaasta 2018-02-28
ISBN 978–9985–77–579–0
tõlkinud Katre Pärn
tõlkinud Mirjam Parve
tõlkinud Ragne Schults
korrektuuri lugenud Katre Ligi
sarja kujundanud Jüri Kaarma
kaane kujundanud Eve Kask
Lehekülgi 320
Mõõdud 140x215
Köide õmmeldud brošüür ümbrisega


Kategooria Filosoofia
Raamatusari Avatud Eesti Raamat


Raamatust lähemalt
Igasugune teos, veel enam selle tõlge, on sotsiaalne representatsioon. See esindab ja esitab midagi, milles teatud hulk ühiskonnaliikmeid on kokku leppinud, mis sobib kultuuri ning millesse on panustatud mitmesuguste ressurssidega. Käesolev raamat ühiskondlikust tegelikkusest ja tegelikkuse loomisest on sotsiaalne representatsioon päris mitmes mõttes. Selle autorid, Peter Ludwig Berger ja Thomas (Tomaž) Luckmann kujunesid klassikuiks oma teadlase-ea keskmises nooruses ning on panustanud ühiskonna ja kultuuri uurimisse sedavõrd, et põhimõtteliselt võiks pälvida tõlke peaaegu iga nende töö. Praegune raamat väärib kohta nii teadusraamatukogudes kui ka ühiskonna ja kultuuri üle mõtisklevate „tavainimeste“ riiulis. See on suur saavutus ühiskonna- ja kultuuriteadustes, aga ka sotsiaalteaduste ja humanitaristika populariseerimisel.

Autorid kasutavad oma teooria ilmestamiseks väikesi väljamõeldud elupildikesi, nagu seda on alljärgnev: 

“Nii võib isa, kes näeb, kuidas nääl tema häbematule võsukesele naha peale annab, aru saada, et see konkreetne tegu on vaid üks näide teguviisist, mis on kohane ka teistele onude ja nende õepoegade paaridele, olles emaõiguslikus ühiskonnas üldiselt saadaval olev muster. Ainult juhul, kui seda sündmust niiviisi tüübistatakse, on asjade käik sotsiaalselt endastmõistetav: isa teeb tasakesi minekut, et mitte häirida onuliku autoriteedi õiguspärast rakendamist.”

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Postimees.